in Asterki
Zaczynamy!

Kiedy się to wszystko zaczęło ? ---- wtedy, gdy na debacie zatytułowanej „Seniorzy – problem czy szansa dla środowiska lokalnego”, która miała miejsce 2 września 2013 roku w Sali Narad Urzędu Miasta w Karpaczu pani Monika Kalinowska, doktorantka z Uniwersytetu Szczecińskiego, zajmująca się badaniem sytuacji osób starszych, przedstawiła sytuację seniorów w Unii Europejskiej, Polsce, a szczególnie w województwie dolnośląskim oraz w powiecie jeleniogórskim. Patrząc na te wykresy łatwo można było dostrzec jaką siłą społeczną na naszym terenie są seniorzy.
A kiedy padły pytania -do nas- o to jakie potrzeby i pomysły mamy my, seniorzy z Karpacza --- to szybko wyłonił się pomysł stałych, regularnych spotkań umożliwiających "wyciągnięcie z domu, do ludzi".
Również padła propozycja, by w Karpaczu powstało miejsce takich spotkań -- coś w rodzaju Klubu Seniora-kawiarenki dostępnego na co dzień, dla wszystkich chętnych.
Ponieważ na razie brak lokalu, gdzie można by taki klub-kawiarnię urządzić, pan v-ce burmistrz Ryszard Rzepczyński w porozumieniu z kierownik Miejskiej Biblioteki panią Iwoną Frytz zadecydowali o możliwości takich spotkań w naszej karpaczańskiej bibliotece.

PIERWSZE SPOTKANIE MIAŁO MIEJSCE
w środę 11 września 2013 r. o godzinie 11.00